Stebuklingosios pėdutės padės suprasti vieniems kitus

2014 Lapkritis 7 d.

 

Lapkričio 4 dieną SOS vaikų kaime prasidėjo specialūs užsiėmimai su šunimis.

Kuo šie užsiėmimai skirsis nuo anksčiau vykusiųjų? Ko siekiama, perkėlus užsiėmimus iš bendros erdvės į atskirus šeimynų namelius?

Tokius ir panašius klausimus, prieš prasidedant projektui „Suteik gyvūnų šilumą vaikams“, ne kartą girdėjo LKD Mokymo centro komanda, kuriai patikėta vesti specialius edukacinius užsiėmimus su testus išlaikiusiais šunimis.

„Kaskart numatysime aiškius susitikimo tikslus, todėl skirsis užsiėmimų metodika. Vaikai mūsų lauks jaukioje savo namų aplinkoje, kartu su mama arba teta, todėl susitikimų atmosfera bus daug šiltesnė, – tikisi Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Užsiėmimai šeimynoje vyks kartą per savaitę. Iki pavasario žadame aplankyti visus SOS vaikų kaimo namelius, o tada surengsime su vaikais bendrą šventę, pamatysime, kiek ir ko pavyko pasiekti“.

Pasidomėjus, kaip vyko pirmasis užsiėmimas, D.Kvedarienė atsakė, kad vaikai turėjo pajusti: žmonės ir gyvūnai jaučia panašiai, nors šunys ir kitaip nei mes pažįsta bei vertina aplinką. Susipažinę su pagarbaus ir saugaus bendravimo su šunimis taisyklėmis, vaikai pajuto: reikia gerbti kiekvieną gyvą būtybę, bendrauti draugiškai, pagarbiai.

To mokė ir užsiėmime dalyvavę auksaspalviai retriveriai Etta bei Grotas, kartu su jais – kinologijos savanorės Guoda ir Gabija.

Vaikai kūrė bendravimo taisykles, kurių laikysis užsiėmimų metu. Gavę korteles su paveikslėliais, kur  pavaizduotos skirtingos elgesio su šunimis situacijos, vaikai grupavo tinkamo ir netinkamo elgesio paveiksliukus. Vadovaudamiesi paveiksliukų užuominomis, ant mėlynų pėdučių rašė arba piešė pageidaujamo, o ant raudonų – nepageidaujamo šeimininkų elgesio su svečiais (taip pat ir gyvūnais) taisykles. Paskui vaikai, mama ir net šunys paliko ant pėdučių savo atspaudus.

Susėdę ratu žiūrėjo skaidres, svarstė, kokių poreikių ar įpročių turi žmonės bei šunys. Diskutavo apie skirtingą šunų ir žmonių prigimtį, savitą pasaulio suvokimą.

Kartu su šunimis vaikai atliko praktines užduotis, o kai buvo išdalytos „Stebuklingosios pėdutės“ – paskatinimas už gerą elgesį, džiūgavo visi. Pėdutes kiekvienas klijavo į dovanų gautą vardinį aplanką. Tokios nuo šiol bus šių užsiėmimų „pažymių knygelės“...

Atsisveikindami iš Groto atnešto krepšelio vaikai išsitraukė kauliuko formos linkėjimus, taip pat  žodžiu palinkėjo vieni kitiems gražių, gerų dalykų.

Ar jie prisimins, kaip svarbu dalytis gerumu ir būti geriems, pamatysime vėliau, juk anksčiau ar vėliau stebuklingosios pėdutės paliks savo pėdsaką.

 

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.

Apie projektą „Gyvūnų kaspino mėnuo“ – 2014 m. spalio mėn. pirkusieji „Pedigree” ir „Whiskas” produktus 3 procentais parėmė specialius užsiėmimus su šunimis Vilniaus SOS vaikų kaime. Pernai tokie užsiėmimai vaikams buvo vedami visą pusmetį. Ačiū, kad prisijungėte prie šios gražios iniciatyvos! 

Myli šunis, patinka švietėjiška veikla, nori atlikti profesinę praktiką, turiningai praleisti laisvalaikį – prisijunk prie LKD Mokymo centro komandos! E. p. savanoriai@kinologija.lt.