Bendravimas su šunimi: daugiau, nei įprastas užsiėmimas

2018 Gruodis 13 d.

 

Saugus bendravimas su šunimis – tokia įprastai būna edukacinių užsiėmimų su šunimis tema. Tačiau vaikams, o labai dažnai ir jų mokytojoms, tai kur kas daugiau, nei paprasta pamoka apie saugų bendravimą.

Taip atsitinka, kai į mokyklą ateina tikras, gyvas (!) šuo. Apie tai, kad klasės slenkstį peržengė keturkojis svečias, pirmiausia išduoda plačios vaikų šypsenos bei džiugūs šūksniai.  

Ir vaikų nuotaikos, ir visa klasės aplinka tarsi pasikeičia – tampa džiugi, šventiška. Regis, švenčių akcentų, artėjant šv. Kalėdoms, tikrai netrūksta, tačiau vizganti uodega, linksmos šuns akys yra kur kas daugiau, nei šventinės puošmenos...

Gruodžio 11 dieną Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos pirmokai ir antrokai Advento proga sulaukė viešnios – lygiaplaukės retriverės Monos. Kartu su Mona – ir jos vedlė Rasa bei LKD Mokymo centro atstovė Guoda. 

Ne vien apie saugų bendravimą su vaikais kalbėjo ir tinkamo elgesio mokė Guoda, Rasa ir Mona. Tai buvo puikiausia gamtos pažinimo pamoka – pradinukai sužinojo ir apie kitus gyvūnus augintinius, gyvūnų gerovę, žmonių pareigą globoti gyvūnus.

Edukaciniame užsiėmime dalyvaujant šuniui, visada sukuriama labai draugiška, vaikams jauki aplinka, todėl ir šįkart pradinukai ilgai išlaikė dėmesį, stengėsi suvokti bei įsiminti, kas jiems buvo sakoma ir ką rodė „keturkojė mokytoja“ Mona.

Buvo gera, įdomu, naudinga – štai taip užsiėmimą su šunimi apibūdino pradinukų mokytojos.

Priminsime, kad LKD Mokymo centro edukaciniai užsiėmimai vyksta tik su specialų egzaminą išlaikiusiais, galiojantį pažymėjimą turinčiais šunimis (šunų vedliai taip pat baigė atitinkamus mokymus).

Tai įdomu: prieš porą metų LKD tinklapyje buvo paskelbta apklausa, ar gali vaikų ugdymo įstaigose lankytis specialių egzaminų neišlaikę šunys. Iš 210 atsakiusiųjų 173 pareiškė, kad tokie šunys negali lankytis ugdymo įstaigose; 23 respondentai manė, kad gali; 14 buvo įsitikinę, jog tai yra mokymo įstaigos atsakomybė.

Ingos Badaraitės nuotr.