Baltosios Vokės lopšelio darželio vaikai susidraugavo su Gongu

2018 Gruodis 2 d.

 

Lapkričio pabaigoje, artėjant Adventui, Baltosios Vokės lopšelio darželio (Šalčininkų r.) vaikučius aplankė nepaprastas svečias – auksaspalvis retriveris Gongas!

Vesti edukacinio užsiėmimo gimtąja, vaikučiams geriau suprantama, lenkų kalba atvyko Gongo vedlė, kaniterapeutė, o šiuo metu ir ergoterapijos studentė Veslava Citovič-Rul.

„Geriausias žinias įgyjame per patirtį, todėl manau, kad edukaciniai užsiėmimai su šunimi ne tik turtina vaikų emocijas ir daro didelį įspūdį, bet ir suteikia labai naudingų žinių!, – įsitikinusi šio užsiėmimo sumanytoja, vaikų auklėtoja Agata Mulerovaitė. – Vaikai sužinojo, kaip reikia elgtis su šunimi, kaip su juo tinkamai pasisveikinti. Mažiesiems buvo įdomu sužinoti, ką mėgsta ėsti šuniukas, ką jis žaidžia. Taip pat jie sužinojo, kaip reikia rūpintis šuns gerove ir kokias pareigas turi net mažiausi šeimos nariai, kai jų namuose apsigyvena šuo“.

Vaikai kartu su Gongu atliko smagias, jų amžiui tinkančias, užduotėles. Patys drąsiausieji kalbino Gongą, bendravo su juo ir nuoširdžiai džiaugėsi nepaprastu, labai draugišku darželio svečiu.

Priminsime, kad edukaciniuose bei kt. užsiėmimuose su vaikais dalyvauja tik specialius egzaminus išlaikę šunys.

Tokie pažintiniai susitikimai su šunimis – gražaus bendradarbiavimo tarp LKD Mokymo centro ir Kaniterapijos asociacijos pavyzdys. Terapinio šuns Gongo vedlė V.Citovič-Rul yra ne tik Kaniterapijos asociacijos narė, bet ir LKD dresuotoja. Vaikų auklėtoja A.Mulerovaitė yra Lietuvos kinologų draugijos savanorė, renginių fotografė, šunų mylėtoja.

Agatos Mulerovaitės nuotr.