Jaunieji kinologai susipažino su dresūros abėcėle

2015 Kovas 18 d.

 

Dvi mažesnių ir vyresnių vaikų grupės, lankančios Jaunųjų kinologų studiją, kiekvieną antradienį ir trečiadienį renkasi LKD Mokymo centre. Šie užsiėmimai vaikams yra nemokami, Mokymo centro darbuotojams juos vesti padeda kinologijos savanorės Gabija Vyšniauskaitė ir Guoda Kavaliauskaitė.

Jau antras mėnuo vaikai semiasi žinių apie šunis ir jų auginimą. Per tą laiką jie spėjo susidraugauti vieni su kitais ir su užsiėmimuose dalyvaujančiais šunimis.

Kadangi dauguma studiją lankančių vaikų turi šunis, o kai kurie net ne po vieną, jau studijos veiklos pradžioje jie išreiškė pageidavimą daugiau sužinoti apie šunų auklėjimą, tinkamą dresūrą.

Todėl kovo 18-ąją vyresniojoje JKS grupėje lankėsi Vilniaus dresūros mokyklos Res Canes šunų elgsenos specialistė Agnė Jazukevičiūtė. Ji atvyko ne viena, o su savo augintiniu – didžiuoju šveicarų zenenhundu Bleiru.

Trumpai supažindinusi su zenenhundų veislėmis, kartu su Bleiru mokė vaikus dresūros abėcėlės, paaiškino, kodėl geriau rinktis pozityviąją šunų dresūrą.

Dresuotoja vaikus taip pat pamokė „skaityti“ šunų kūno kalbą, mokė perprasti šunis ir užbėgti netinkamam augintinio elgesiui už akių. Kiekvienas studijos lankytojas galėjo išbandyti dresūros elementus su Bleiru, gauti naudingų patarimų.

„Dresuodama Bleirą ir su juo bendraudama pamirštu dienos nuovargį. Juk sakoma: laimingas tas, kuris darbą suderina su hobiu, o man taip ir atsitiko“, – sakė Agnė.

Jos nuomone, nėra šunų veislių, netinkamų dresūrai. Paprasčiausiai su vienais šunimis dirbti reikia daugiau, o su kitais mažiau, bet visada žmogaus kantrybė ir šuns protas daro stebuklus.

https://www.facebook.com/pages/Jaun%C5%B3j%C5%B3-kinolog%C5%B3-studija/100114736773496?fref=ts