Kaip saugiai ir linksmai bendrauti su šunimis?

2017 Balandis 11 d.

 

Balandžio 10 d. Riešės gimnazijos Bendorėlių priešmokyklinio ugdymo skyriuje 3-5 metų vaikų grupei vyko edukacinis - pramoginis užsiėmimas „Saugi draugystė su šunimi“.

Užsiėmimą vedė Mokymo centro darbuotoja Guoda Kavaliauskaitė kartu su lygiaplauke retrivere Mona ir jos vedle Rasa Kardaite – Vėlyviene.  

Kartu su Mona vaikai žaidė lietuvių liaudies žaidimą „Jurgeli, meistreli“ – džiugiai kartojo tai, ką darė retriverė Mona.

Kai šuo davė leteną savo vedlei ir „sakė“ jai labas, vaikai taip pat turėjo vieni su kitais pasisveikinti. Įtraukti šį pratimą pasiūlė Monos vedlė Rasa, nes šitaip galima pamokyti vaikus gražaus, pagarbaus elgesio.

Aktyvūs žaidimai – linksmiausi tiek vaikams, tiek šunims. Išdėliojus kūgelius, Mona demonstravo „slalomą“, gražiai juos apibėgdama, o vaikai smarkiai įsižaidė ir bėgiodami išvartė kūgelius.

Atkreipus dėmesį, kad Mona moka elgtis atsargiai ir yra labai atidi, mažieji pakartojo žaidimą – nė vienas kūgelis nepargriuvo ant žemės.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro užsiėmimuose dar nėra buvę, kad vaikai nesiveržtų paglostyti šunų ar nenorėtų su jais pabendrauti.

Ir dabar buvo taip pat: vaikai Monos labai laukė, pasitiko ją dar prie darželio vartelių ir nepaleido jos iš akiračio visą laiką.

Tačiau niekada neleidžiama būriui vaikų užgriūti ant šuns, glostyti ten, kur neleistina (galva, uodega, letenos) – rūpinamasi šunų gerove ir vaikų saugumu.

Kaip visada, nebuvo nusižengta „nušlifuotai“ užsiėmimų tvarkai: pirmiausia vaikams paaiškinama, kaip jie galės prieiti pasisveikinti su Mona.

Kaip saugiai pasisveikinti su šunimi, iš pradžių buvo pasiteirauta vaikų mokytojos, kuri puikiai viską žinojo, paglostė Moną, laikydamasi visų taisyklių.

Mokytoja pakartojo pasisveikinimo ritualą ir lydėjo kiekvieną vaiką pasisveikinti, pabendrauti su Mona.

Pasibaigus užsiėmimui visi gavo dovanų – Mokymo centro personažo, šunelio Skipio atšvaitą, kad vaikai ir augintiniai būtų saugūs.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.