Kodėl turėčiau rinktis šnaucerį?

2015 Lapkritis 21 d.

 

Lapkričio 20 - osios vakarą šnaucerių mylėtojai praleido Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centre.

Lietuvos šnaucerių mylėtojų klubas (LŠMK) kartu su Mokymo centru besidomintiems šios veislės šunimis suorganizavo nemokamą paskaitą „Pažinkime šunų veisles: šnauceriai“.

Tačiau paskaitą apie šnaucerius LŠMK prezidentė, cvergšnaucerių veisėja Milda Banevičiūtė pradėjo visai ne nuo šnaucerių.

„Kam jums šuo? Ar tikrai jo reikia? Štai tokį klausimą pirmiausia sau užduokite. Ir jeigu tikrai žinote, kam jums šuo, galime toliau padiskutuoti apie šnauceris“, – susirinkusiųjų klausė M.Banevičiūtė, o paskaitą jai vesti padėjo baltų cvergšnaucerių trijulė – Nika, Mėta ir Žakas.

Paskaita apie šnaucerius buvo gausiai iliustruota nuotraukomis, piešiniais. Kol rinkosi klausytojai, vyko filmukų apie šnaucerius peržiūra.

Pradėdama pasakojimą apie šnaucerius, lektorė pabrėžė, jog tai nacionalinė vokiečių šunų veislė, žinoma nuo XV-XVI amžiaus. Šnauceriai iki šiol didžiuojasi mažai pakitusia savo išvaizda ir elgsena. 2020 metais Vokietijos šnaucerių mylėtojų klubas švęs 100 metų jubiliejų. Rugsėjo mėnesį gražiausiais šnauceriais galėjome pasidžiaugti ISPU 2015 parodoje, kuri pirmą kartą vyko Vilniuje.

„Tai labai smalsūs šunys. Kažkas sukrebždėjo – šnauceris praneš. Ilgaamžiai. Žaismingi. Noriai besimokantys. Draugiški. Gerai sutariantys su vaikais. Šnauceriai nesišeria, neturi specifinio šuns kvapo“, – pasakojo cvergšnaucerių veisėja.

„Šešerius metus turėjau ryzenšnaucerį, todėl dabar, norėdama įsigyti naują augintinį, ir vėl galvoju apie šnaucerius, – domėjimosi šnauceriais priežastį nurodė vilnietė Anna Miščenko. – Gyvenu Vilniaus senamiestyje, galėčiau vedžiotis augintinį į darbą (Anna yra ansamblio „Lietuva“ dainininkė – Red. pastaba). Manau, cvergšnauceris būtų visai neblogai...“.

Buvo džiugu girdėti tokius žodžius, liudijančius apie būsimųjų šeimininkų atsakomybę, kai augintinis pasirenkamas sukaupus daugiau informacijos, pasvėrus visus ir prieš.

Priminsime, kad Mokymo centras ir toliau organizuos nemokamas paskaitas visuomenei „Pažinkime šunų veisles“.

Nuo rugsėjo mėnesio jau įvyko 4 pažintinės paskaitos. Besidomintys šunų veislėmis susitiko su čekoslovakų vilkšunių, samojedų, kurtsharų ir šnaucerių augintojais.

Domina šunų veislės? Norėtumėte labiau jas pažinti? Parašykite e. laišką svietimas@kinologija.lt.

Pažinti šunų veisles ir pabendrauti su šunų veisėjais jūs taip pat galite 2015 m. gruodžio 19-20 d. Vilniuje, Litexpo parodų centre vyksiančiose tarptautinėse šunų parodose.