Mokymo centras atliko apklausą

2015 Sausis 16 d.

 

Jau ketvirti metai Lietuvos kinologų draugijos (LKD) Mokymo centras vykdo įvairias edukacines programas. Veda užsiėmimus su šunimis vaikų ugdymo įstaigose, organizuoja mokymus įvairių sričių specialistams, šviečia visuomenę šunų auginimo klausimais, rengia mokymus kinologams, dalyvauja  edukaciniuose projektuose.

Kad Mokymo centro veikla būtų efektyvesnė, 2014 m. gruodžio 20-21 d. tarptautinėse šunų parodose Vilniuje buvo organizuota anketinė apklausa – sužinojome kinologinio švietimo paklausą bei aktualumą.

Apklausoje dalyvavo 81 įvairaus amžiaus respondentas, net 85% apklaustųjų teigė jau turintys šunų auginimo patirties.

Aktyviausiai apklausoje dalyvavo 10-25 ir 26-40 metų asmenys. Moterys anketas pildė aktyviau nei vyrai.

73% respondentų teigė, kad Lietuvoje vis dar nepakanka kinologinio švietimo. Dažniausia pasigendama informacijos apie šuns auklėjimą ir dresūrą (35%), turiningą laisvalaikį su šunimi (33%). Mažesnei daliai apklaustųjų aktualios šuns priežiūra (16%) bei šuns pasirinkimas (14%). Net 34% respondentų pažymėjo po du, o 15% daugiau negu du atsakymų variantus.

Pasidomėjus, kokios veiklos su šunimis domintų gyvūnų mylėtojus, populiariausios sporto su šunimi rūšys buvo Agility (7 iš 16) bei Obedience (6 iš 16). Taip pat buvo paminėta lengvoji atletika su šunimi (2 iš 16) ir Rally (1 iš 16).

Taip pat domėjomės, iš kur šunų mylėtojai sužino apie kinologų renginius. Dauguma jų ieško informacijos LKD administruojamose interneto svetainėse www.kinologija.lt ir www.mesirsunys.lt bei socialinėje paskyroje, vadovaujasi pažįstamų rekomendacijomis.

Iš šių bei kitų anketos duomenų aiškėja, kad daugiau nei pusė respondentų teigia, kad kinologinio švietimo Lietuvoje nepakanka, labiausiai pasigendama informacijos apie šuns auklėjimą, dresūrą bei turiningą laisvalaikį su šunimi.

Apklausos dalyvius labiausiai domina dalyvavimas šunų parodose, edukaciniuose projektuose ir sportas su šunimi. Malonu, jog dauguma apklaustųjų gerai vertina Lietuvos kinologų draugijos ir Mokymo centro indėlį sprendžiant visuomenei aktualius šunų auginimo ir priežiūros klausimus.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.

Myli šunis, patinka švietėjiška veikla, nori atlikti profesinę praktiką, turiningai praleisti laisvalaikį – prisijunk prie LKD Mokymo centro komandos! E. p. savanoriai@kinologija.lt.