Mylintys šunis rinkosi Mokymo centro stende

2015 Kovas 11 d.

 

Kovo 7-oji Mokymo centro darbuotojams ir savanoriams prasidėjo labai anksti. Ir nors parengiamieji darbai buvo pradėti dar prieš mėnesį, vis tiek atrodė, kad ne viskas suspėta...

Pirmieji į Mokymo centro stendą užsuko tarptautinės šunų parodos teisėjai, Daiva Kvedarienė supažindino juos su Lietuvos kinologų draugijos edukaciniais projektais ir ateities planais.

Teisėjus netrukus keitė Vilniaus mokyklų mokiniai – vyko užsiėmimai apie saugų bendravimą su šunimis, gyvūnų gerovę bei žmonių atsakomybę.

Suskirstytas zonomis – paroda „Šuns teisių knygos“, jaunųjų kinologų studija, mažylių žaidimų erdvė (pasisekimą turėjo ir tikri, ir žaisliniai šuniukai), kūrybinės dirbtuvės, edukacijos klasė – padedant sumaniems savanoriams, Mokymo centro stendas, įsikūręs „Litexpo“ trečiojoje salėje, dūzgė kaip bičių avilys.

Jau ne pirmą kartą kūrybines užduotis parengianti mokytoja Jolita Stapurevičiūtė kartu su savo kolegėmis ir šįkart nestokojo išmonės.

Vaikai ir suaugusieji iš vilnonių siūlų pynė baltos, žalios ir juodos spalvos draugystės apyrankes – tokios yra Mokymo centro logotipo spalvos. Kūrė 3D „šuniškus“ atvirukus, kirpo ir spalvino šunų kaukes, lankstė šuniukų figūrėles, gamino suvenyrus.

Jaunųjų kinologų studijos (JKS) vaikai abi parodos dienas iš mažų popieriaus skiautyčių klijavo didelius JKS ir MC logotipus.

Tuo pačiu metu vyko šunų pasirodymai.

Pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtos pasaulyje vis labiau populiarėjančios šunų lenktynės „Pagundų trasa“https://www.youtube.com/watch?v=mmPZO5ZI-Zg. Varžytis šiame konkurse pareiškė norą bemaž trys dešimtys dalyvių.

Nugalėjo Mantas su bigliu Bosu. Antra liko Marta su Jankiu, trečia – Nastia su Aisa, o ketvirtas – Andrius su australų avigane Kuba.

Vengrų vižlas Mechu „Pagundų trasoje“ demonstravo geriausią apetitą ir laisvamaniškiausią būdą – šeimininkas Tadas jį visaip skatino, o žiūrovai palaikė ir negailėjo plojimų.

„Stendas erdvus, daug pagalbininkų, patariančių ir pasiūlančių užsiimti įdomia veikla. Linkiu nepritrūkti idėjų ir entuziazmo kitose parodose“. „Super! Vaikai patys noriai ėjo piešti, klausytis apie šunis. Labai gerai, kad yra tokia veikla!“ „Vaikams patiko dirbti, o mums – klausytis“. „Dėkui LKD už parodos organizavimą ir ypač už užsiėmimus vaikams. Kol buvome užimti ringuose, sūnus stende praleido abi dienas“. Štai tokie atsiliepimai, kuriuos stendo lankytojai parašė apklausos anketose.

Buvo ir tokių šunų mylėtojų, kuriems vienos dienos parodoje nepakako. Penkiametis Titas, pirmąją parodos dieną Mokymo centro stende apsilankęs su močiute, kitą dieną čia atsivedė abu savo tėvus. Ir jis toks ne vienintelis...  

Mokymo centro veiklos gražiai įsiliejo į bendrą tarptautinių šunų parodų vyksmą. Būtent tai norėjo pasakyti viena parodos dalyvių, kinologė Viktorija Vladimirova, savo socialinėje paskyroje parašiusi: „Tarptautinės šunų parodos Vilniuje buvo aukšto lygio. Užimti buvo visi – ir dalyviai, ir žiūrovai. Pramoginė programa su šunimis, edukacija vaikams ir šeimoms, šunų kirpėjų pasirodymas. Ir gardi kava – nemokamai. Viskas buvo šaunu!“.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.

Myli šunis, patinka švietėjiška veikla, nori atlikti profesinę praktiką, turiningai praleisti laisvalaikį – prisijunk prie LKD Mokymo centro komandos! E. p. savanoriai@kinologija.lt.