Neformalusis kinologinis vaikų švietimas

2015 Vasaris 12 d.

 

LKD Mokymo centro salėje draugiškai susėdę ratu jaunieji kinologai susipažino ir pradėjo savo veiklą.
Vasario 11-osios pavakary vyresnioji grupė (13-17 m.), o išvakarėse – jaunesnioji grupė (8-13 m.) pasipasakojo apie savo augintinius, išsakė pageidavimus ir viltis, kurias sieja su Jaunųjų kinologų studija.  

Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė supažindino jaunuosius kinologus su Lietuvos kinologų draugijos veikla, kinologijos savanorė Gabija Vyšniauskaitė skaitė įžanginę paskaitą apie šunų prigimtį ir elgseną „Supraskime vieni kitus“.

Tačiau tai nebuvo įprasta paskaita, greičiau – diskusija apie šunų paskirtį, fiziologiją, instinktus. Iš pradžių nedrąsiai, vėliau studijos nariai tapo atviresni, atvirai išsakė savo nuomonę.

Drąsiau jaustis vaikus skatino studijos atidaryme dalyvavusi auksaspalvė retriverė Eta (išlaikiusi testą, leidžiantį dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose).

Visi studijos nariai ne tik susipažino, bet kiekvienas gavo gražų vardinį pažymėjimą.

Danielius pasakojo, kad turi 4 mėn. mišrūną šuniuką Džeimsą ir nori sužinoti, kaip jį išauginti, linksmai su savo augintiniu leisti laiką.
Gerda augina vienerių metų vokiečių bokserį – tikisi su juo geriau sutarti, kad šuo nepyktų ir jos klausytų.
Martyno augintinė – 5 mėn. biglių kalytė Lora. Jis taip pat norėtų sužinoti daugiau šuns auklėjimo paslapčių, kad augintinė taptų klusnesnė.
Guoda prisipažino dar neturinti šuns, bet labai norinti jį turėti. Prieš įsigydama augintinį ji nusprendė daug sužinoti apie šunis, pasiruošti šuns atėjimui į namus.
Vėjūnės namuose striksi linksmuolė pudelė Musė, kuriai dveji metai, o Nastia augina ketverių metų vokiečių bokserį.
Rekordiškai daug šunų – net 5 turi Dominyka. Keturis mišrūnus ir bavarų pėdsekį. Ne visi jos šunys tarpusavyje gerai sutaria, todėl merginai aktualu įgyti šunų auklėjimo patirties.

Nuo šiol JKS susitikimai vyks kiekvieną savaitę, jie yra nemokami, finansuojami iš Lietuvos kinologų draugijos lėšų.

„Studiją lankantys vaikai sužinos apie šunų poreikius, priežiūrą, gyvūnų gerovę. Sudarysime galimybes pabendrauti su kinologijos profesionalais, – apie JKS planus pasakojo D.Kvedarienė. – Kad susitikimai netaptų nuobodžiomis pamokomis, rengsime kūrybines užduotis, įvairius projektus. Stengsimės, kad neformalusis ugdymas jauniesiems kinologams būtų įdomus ir naudingas“.

Myli šunis, patinka švietėjiška veikla, nori atlikti profesinę praktiką, turiningai praleisti laisvalaikį – prisijunk prie LKD Mokymo centro komandos! E. p. savanoriai@kinologija.lt.