„Olimpinėje trasoje“ šunys demonstravo miklumą

2015 Gruodis 22 d.

 

Lietuvos sostinėje vykstančios tarptautinės visų šunų veislių parodos dalyvius bei žiūrovus kasmet kviečia stebėti ne tik gražiausių šunų pasirodymus, bet ir dalyvauti smagiose rungtyse.

Šiais metais parodoje „Vilniaus žiema 2015" renginio dalyviai bei lankytojai gruodžio 19 dieną turėjo išskirtinę progą stebėti pirmą kartą Lietuvoje organizuotą „Olimpinę trasą", sudarytą iš įvairių kliūčių, kurias reikėjo įveikti šuneliams.

„Olimpinę trasą“ įrengti sumanė LKD Mokymo centras, tarptautinių šunų parodų dalyvius ir žiūrovus nuolat stebinantis estetišku savo stendu, įdomiomis ir naudingomis veiklomis.

Išbandyti savo jėgas šioje neįprastoje rungtyje šįkart nepabūgo 20 šunelių ir jų šeimininkų duetų, tačiau į finalą pateko tik pusė.

Daugelis šunų „nusprendė“, jog greičiausias kelias pasiekti šeimininką – peršokti arba mikliai apibėgti trasą juosiančias tvoreles. Pirmoji, taisyklingai ir greitai įveikusi kliūtis, buvo trejų metų trumpaplaukė vengrų vižlė Peru, kurią finiše pasitiko ne tik šeimininkė Vilmantė Pakalniškienė, bet ir tos pačios veislės augintinė. Šis trejetas finale iškovojo garbingą trečiąją vietą.

Ne mažiau visų dėmesį prikaustė pats mažiausias varžybų dalyvis – vos keturių mėnesių šiba inu veislės šunelis Kiko. Nors finalinėje rungtyje trasos pradžioje pastatyta pakyla suglumino mažąjį varžybų dalyvį, jis vis tiek buvo apdovanotas kaip pats jauniausias „olimpietis“.

Penktoji vieta atiteko veislei būdingą šoklumą ir aktyvumą parodžiusiai borderkolei Monai ir jos šeimininkui Dariui Milbutui, ketvirtąja džiaugėsi vienas iš trijų rungtyje dalyvavusių ryzenšnaucerių Luxury Lana Del Rey Tauro Gildija jo šeimininkė Rasa Valauskienė, o antras liko belgų aviganio griunendalio Qiri ir šeimininkės Gretos Diminskaitės duetas.

Greičiausia, tiksliausia bei pirmos vietos laimėtoja pripažinta jau ne pirmose panašiose varžybose dalyvavusi, prizines vietas laiminti belgų aviganių malinua kalytė Kamanė, pas savo šeimininką Luką Burdulį atbėgusi per itin trumpą laiką.

„Olimpinės trasos“ prizais pasirūpino „Royal Canin Lietuva“.

Kinologijos savanorė Skaistė Skaisgirytė

Daugiau „Olimpinės trasos“ nuotr. ir video paskelbsime netrukus