Paskaitos Druskininkuose: kad žmonės pamiltų šunis!

2015 Gegužė 22 d.

 

„Druskininkų gyventojai laiko nemažai šunų, bet iki šiol nebuvo tokios vietos, kur šunų mylėtojai galėtų ir tarpusavyje, ir iš labiau patyrusių šunų augintojų sužinoti, kaip prižiūrėti, auklėti, lavinti savo augintinius. Dabar tokia galimybė atsirado, nes „Budulio mokyklėlė“ kaip tik yra ta erdvė, kur ir maži, ir dideli ras atsakymus į visus klausimus, susijusius su mūsų keturkojais draugais“, – apie naują savo veiklą pasakojo kinologinio švietimo iniciatorė druskininkietė Gintarė Matevičiūtė.

Merginos iniciatyvai pritarė daugelis. Ir štai nuo gegužės mėnesio (tikėkimės, ir visus metus) Jaunimo užimtumo centre kartu su savo augintine Nora ir dar vienu neseniai įsigytu šunimi ji pasitinka visus, kas myli gyvūnus ir nori atsakingai jais rūpintis. Čia vyksta nemokamos paskaitos šunų augintojams bei tiems, kas dar tik planuoja įsigyti šunį.

„Susirenka vis daugiau žmonių. Kaskart sulaukiame apie 20 klausytojų, o į būsimas paskaitas užsiregistravo dar daugiau. Vietos žiniasklaida taip pat buvo geranoriška – publikavo didelį straipsnį populiariausiame kurorto savaitraštyje. Manau, kad po tokio sėkmingo starto paskaitų ciklą „Noriu šuns“ reikės pakartoti ir ateinantį rudenį“, – gera pradžia džiaugėsi G. Matevičiūtė.

Gintarė turi pakankamą šunų auginimo ir auklėjimo patirtį, aktyviai dalyvauja ir ne kartą laimėjo šunų jėgos sporto varžybose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Nepaisant to, kartu su beveik trimis dešimtimis šunų mylėtojų ji dalyvavo balandžio 26 d. Vilniuje vykusiuose Mokymo centro kursuose norintiems užsiimti švietėjiška veikla ir vesti užsiėmimus apie saugų bendravimą su šunimis.

„Į mokymus atvyko šunų mylėtojų iš Klaipėdos, Šiaulių, Zarasų, Kauno, Kretingos, Pabradės ir kitų Lietuvos miestų. Jie išklausė paskaitas ir pasirašė sutartis, kad naudosis Mokymo centro parengta metodine medžiaga, švies visuomenę, o ypač vaikus“, – pasakojo Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Beje, Gintarė taip pat sulaukė kvietimo vesti užsiėmimus su šunimis vienoje Druskininkų mokyklų: „Džiaugiuosi pasiūlymu, nes tai reiškia pasitikėjimą manimi ir mano žiniomis. Belieka suderinti užsiėmimų detales“.

Artimiausia paskaita, į kurią ji kviečia druskininkiečius ir kurorto svečius – „Šunų kūno kalba“.

Mergina tikisi, kad jos perteikiamos žinios palengvins augintinio ir šeimininko komunikaciją, padarys šeimininko, augintinio ir aplinkinių gyvenimą lengvesnį ir saugesnį. 

„Budulio mokyklėlės“ nuotr.