Privalomas augintinių ženklinimas ir vėl atidedamas?

2015 Lapkritis 27 d.

 

Lapkričio 25 d. Seimo Kaimo reikalų komitetas balsavo prieš privalomąjį šunų, kačių ir šeškų ženklinimą, kuris turėjo įsigalioti nuo 2016 m. sausio 1 d.

Benamių gyvūnų naikinimo verslą finansuos mokesčių mokėtojai. Būtent tokį verdiktą vakar paskelbė Seimo Kaimo reikalų komitetas. 6 iš 9 balsavusių komiteto narių dauguma buvo pritarta Seimo narės ir Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės inicijuotai įstatymo pataisai, kuri panaikina privalomą pasiutligei imlių gyvūnų (šunys, katės ir šeškai) ženklinimą ir registraciją valstybiniame Gyvūnų augintinių registre.

Paprastai sakant, neprižiūrimo, į gatvę išmesto ar žalą kito žmogaus sveikatai sukėlusio augintinio savininką nuspręsta nuo teisinės ir finansinės atsakomybės ir toliau atleisti, o dėl šių veiksmų sukeltus padarinius palikti ir toliau spręsti valstybės biudžeto – visų dirbančių, mokesčius mokančių ir gyvūnų net nelaikančių žmonių, sąskaita.

Galima būtų ir patikėti viešai dėstomais ministrės pataisų tikslais – padėti žmonėms, kuriems augintinio ženklinimas integriniu grandynu (vidutinė kaina 15 EUR) yra per sunki finansinė našta, jei ne įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodytas iniciatyvos argumentas...

Visą strp. skaitykite:

http://gyvunuapsauga.lt/lt/naujienos/nuomone-benamiu-gyvunu-naikinimo-versla-finansuos-mokesciu-moketojai/

S.Valouevos nuotr.