Samojedai turi teikti džiaugsmą

2015 Lapkritis 14 d.

 

Samojedų augintojai kartu su nenustygstančiais savo šunimis lapkričio 13-osios vakarą praleido Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centre – įvyko nemokama paskaita visuomenei „Pažinkime šunų veisles: samojedai“.

„Pirmą kartą lankiausi Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centre ir likau sužavėta jaukia aplinka, šiltu bendravimu. Važiuodama namo iš Vilniaus į Kauną, galvojau, kiek daug dalykų liko nepasakyta... Nepaminėjome vienos svarbiausių Lietuvos samojedų klubo funkcijų – benamių samojedų gelbėjimo. Turėjome atsinešę ir šukas, bet neparodėme, kaip reikia šukuoti samojedus. Nepaminėjome, kad iš samojedų vilnos verpiame siūlus ir mezgame gražius, „sveikuoliškus“ mezginius“, – socialinėje paskyroje savo įspūdžiais dalijosi Nomeda Baušienė, atsakinga už Lietuvos samojedų klubo renginius.

Šis seminaras apie samojedus buvo panašesnis į bendraminčių susitikimą, nei į paskaitą apie šunų veislę. Ir tokią „stilistiką“ padiktavo ne kas kitas, o penki samojedai – vietoje nenustygstantys, net subarti, vis besišypsantys ir apie kažką tarpusavyje susilojantys... 

Ir nors labai stengėsi Lietuvos samojedų klubo (LSK) prezidentas Vidmantas Pupeikis išsamiai pristatyti samojedų kilmės istoriją bei standartą, baltapūkiams tai visiškai nerūpėjo ir netrukus tapo akivaizdu: gausiai susirinkusiems klausytojams irgi labiau rūpi paglostyti pūkius, pabendrauti su jais, paklausinėti konkrečių dalykų. Todėl seminaras greit tapo šiltu bendraminčių susitikimu.

Pasiskirstę grupelėmis, žmonės kalbėjosi su veisėjais, vaišinosi firminiais klubo saldainiais.

„Samojedai pirmiausia turi teikti džiaugsmą, o tik paskui – rūpesčius“, – patirtimi dalijosi šunų veisėjai. Jie nevengė pasipasakoti apie šių šunų dresūros, kailio priežiūros sunkumus, linksmai pristatė „samojediškas“ išdaigas, davė patarimų, kaip gyventi ir sugyventi su samojedais.

Pasak samojedų šeimininkų, skanėstų vergai – tikrai ne visi samojedai, todėl svarbu susirasti visraktį: kaip sudominti samojedą, kaip įtikinti elgtis būtent taip, bet ne kitaip, ir štai tuomet šuo mokysis noriai ir greitai.

Samojedų klubo atstovai pabrėžė, kad visada, iškilus neaiškumams ar norėdami išgirsti patarimų, galima kreiptis į klubą. Taip pat jie dėkojo LSK komandai, kuri nepatingėjo atvykti ir pademonstruoti savo mylimus pūkius.

Priminsime, kad nemokamų paskaitų ciklas visuomenei „Pažinkime šunų veisles“ tęsiasi – lapkričio 25 dieną LKD Mokymo centre jūs susitiksite su šnauceriais.