Šunys varžėsi jėgos sporto varžybose

2016 Gegužė 19 d.

 

Visą savaitgalį netoli Molėtų esančioje poilsiavietėje „Rūta“ šurmuliavo gausus būrys žmonių su keturkojais augintiniais – gegužės 14-15 d. čia vyko šunų jėgos varžybos „Sporting Dog Show Lithuania“.

Dvi dienas trukusiose varžybose savo jėgą ir sumanumą demonstravo apie 60 šunų – ir didelių, ir mažų, ir trumpo kailio, ir gauruotų. Jie rungėsi septyniose - šuolio į aukštį, lipimo į sieną, svorio tempimo, virvės traukimo, rogučių tempimo, šuolio į tolį ir bėgimo taku - rungtyse.  

Svorio tempimas (Weight Pulling) – daugiausia emocijų sukelianti rungtis. Weight Pulling`o metu šuo su specialiomis petnešomis po komandos kelis metrus velka krovinį. Populiariausias – specialus ant bėgių pastatytas vežimėlis. Šuns tempimo metu liesti negalima, nutempimui jam skiriama 1,5 minutės. Labai griežtai žiūrima, kaip šeimininkas elgiasi su augintiniu. Draudžiamas šiurkštus elgesys ir viskas, kas šuniui gali kelti grėsmę.
Gera augintinio priežiūra ir pagarba jam – būtina svorio tempimo varžybų sąlyga.

Taisyklių nesilaikantis asmuo gali būti diskvalifikuojamas. Taip pat draudžiama dalyvauti sergantiems, sužeistiems, traumą patyrusiems šunims ar gyvūnams, kurie akivaizdžiai atrodo ligoti. Įdomu tai, kad šuns neįmanoma priversti tempti. Jeigu šuo nebenori dirbti ar netgi neturi tam nuotaikos – jis to nedaro.

Svorio tempimo rungtyje tarp dirbančių „be žaisliuko“ geriausius rezultatus parodė Maja (nutempė 1380 kg), Baira (1860 kg), Setas (1780 kg) ir geriausią koeficientą (85) šioje kategorijoje iškovojęs Bruce Lee (1780 kg).

Standartinėje klasėje savo grupėse pirmavo geriausią koeficientą šioje grupėje (97) pasiekusi Little Sky (1380 kg), Kronas (1220 kg), Tera (1940 kg) ir Argus (2580 kg). Open klasėje geriausi buvo cvergpinčeris Doris (460 kg) ir olandų aviganė Xena (1860 kg ir geriausias grupės koeficientas – 76). Didžiausius svorius nutempė Tera, Argus ir Argos.

Šuolis į aukštį (High Jump) – rungtis, kurios metu šuo pašoka į orą ir įsikanda į pakabintą žaislą. Laimi aukščiausiai iššokęs šuo. Šuolio į aukštį rungtyje nepralenkiamas buvo belgų aviganis malinua Ardas – jis dantimis sugriebė 2,61 m aukštyje pakabintą dresūros pelę. Visų šio šuns galimybių išsiaiškinti nepavyko, kadangi dėl techninių kliūčių nebuvo kur aukščiau pakelti žaislo. Kitose grupėse geriausiai pasirodė Harpyia (1,95 m), Xena (2,1 m) ir Toras (2,15 m). 

Lipimo į sieną metu šuo lipdamas siena turi pasiekti pakabintą žaislą. Laimi aukščiausiai įlipęs šuo. Šioje rungtyje iš patinų aukščiausiai įlipo Kodis (3,15 m), iš kalių - Karma (3 m).

Šuolio į tolį (Long Jump) rungtyje šuo turi nušokti kuo didesnį atstumą. Šunis galima skatinti žaislu arba maistu. Toliausiai nušoko Mangu (3 m), Kodis (3,8 m), Xena (4,3 m) ir Ardas (5,9 m).

Virvės tempimo rungtyje (Tug Of War) laimi šuo, iš priešininko atėmęs žaislą – virvę. Šios rungties nugalėtojai: Karma, Harpyia, Xena, Moony Budulis,  Gora, Jag, Kyro, Hadas, Toras, Setas, Čempas, Meška, Ali, Twister ir Maksas.
Šiemet „startavo“ dar viena rungtis – naujiena Lietuvoje: Treadmill Race. Šunys varžėsi, kuris per 2 minutes specialiu bėgimo taku nubėgs kuo didesnį atstumą. Geriausiai pasirodė Dami (0,48 km), Halkas (0,52 km), Harpyia (0,6 km) ir Setas (0,64 km).

Šunų jėgos varžybose dalyvauti gali tik fiziškai bei psichologiškai stiprūs gyvūnai. Šeimininkai darbui su jais (tiek jėgos, tiek „galvos“ ugdymui) skiria daugybę laiko – dažnai visą laisvalaikį. Kas iš to, jei šuo bus labai stiprus, tačiau blaškysis ir nesusikaups – rungties jis tinkamai neatliks.

Augintinis, su kuriuo nuolat užsiimama, visada bus pasiruošęs dirbti – jis nenorės lakstyti su kitais šunimis, vaikytis kačių ar pasprukti, kadangi trokš laiką leisti tik su įdomius užsiėmimus siūlančiu šeimininku. Daugeliui aktyviai gyvenančių šunų nereikia jokių papildomų skatinimų – pats užsiėmimas jiems yra kaip atlygis. Dėl to šios varžybos yra puikus atsakingo šuns auginimo pavyzdys.

Visi šunys prižiūrėti, susitelkę į užduočių vykdymą, o aplinkui esantis triukšmas jų, atrodo, visiškai neveikia. Nors varžybose šeimininkai patiria daugybę emocijų bei įtampos, tačiau šunims visa tai tėra žaidimas.

Varžybų rezultatai www.weightpulling.lt

Agnė Dvylaitytė