Prasmingas ir naudingas susitikimas su šunimis

2015 Birželis 15 d.

 

Susitikimai su gyvūnais visada nuteikia linksmai, o ypač, kai gyvūnai yra mylimi šeimininkų, kai apsupti dėmesio ir supratimo.

Tokias emocijas birželio 12 dieną patyrė Vilniaus Jono Laužiko bendrojo lavinimo konsultacinio centro (ligoninių mokyklos) mokiniai, kai į svečius atvyko LKD Mokymo centro komanda su niūfaundlendu Lokiu ir Labradoro retrivere Amber (šunys yra išlaikę terapinio šuns testą – Red.).

Kaip šuo suvokia pasaulį ir šeimą, kuo skiriasi šuns rega ir uoslė nuo tokių pačių žmogaus jutimų – įdomus pasakojimas, paįvairintas vaizdine medžiaga, prikaustė visų dėmesį.

Ir nors visų akys vis krypo į šalia ramiai lūkuriuojančius juodąjį milžiną Lokį ir linksmuolę Amber, vaikai aktyviai įsitraukė į diskusiją – kaip žmonės turi rūpintis gyvūnų gerove.

Naudingi buvo patarimai, kaip saugiai elgtis su savo augintiniu, ką daryti ir kaip apsisaugoti staiga pribėgus nepažįstamam šuniui.

Visa tai buvo paaiškinta remiantis gyvūno psichologija bei „kūno kalba“, todėl patarimai tapo aiškesni ir suprantamesni.

Susitikimui persikėlus į pievą, vaikai mokėsi pasisveikinti su šunimis. O kiek šiltų emocijų, plojimo ,,saulučių" sulaukė Amber artistiniai sugebėjimai!

Visi, kas dalyvavo, džiaugėsi naudingu ir prasmingu edukaciniu renginiu.

Išgirsti patarimai turėtų padėti mūsų mokinukams (ir suaugusiesiems) būti saugiais tiek su savo šuniukais, tiek su svetimais šunimis netikėtose situacijose. Ir, svarbiausia, kad šis saugumas yra paremtas didele pagarba gyvūnams ir žiniomis apie gyvūno psichologiją.

Vilniaus J.Laužiko bendrojo lavinimo konsultacinio centro mokytoja Daiva Mikaliūnienė