Susitiko mopsai ir prancūzų buldogai

2015 Sausis 28 d.

 

Žiemiška dargana nesutrukdė mopsų ir prancūzų buldogų mylėtojams sausio 23-osios vakarą susirinkti LKD Mokymo centre.

Paskaitą apie šias šunų veisles Mokymo centre tą vakarą skaitė tarptautinė šunų teisėja, LKD Teisėjų kolegijos pirmininkė ir mopsų veisėja Julija Aidietienė. Ji taip pat yra Lietuvos prancūzų buldogų ir mopsų mylėtojų klubo pirmininkė.

J.Aidietienė nemažai kalbėjo apie mopsų ir prancūzų buldogų charakterio ypatumus, pasidalijo savo patirtimi auklėjant mopsus. Nors žodis auklėti, kaip pajuokavo pati lektorė, šioms šunų veislėms nelabai tinka...

„Mopsus ir prancūzų buldogus ne auklėkite, o su jais gyvenkite ir susigyvenkite, – sakė J.Aidietienė. – Tai reiškia, kad šeimininkams tenka toleruoti šių veislių prigimtines savybes, stebėti savo šuns elgesį ir gerumu, kantriai kreipti jį tinkama linkme. Šie šunys yra savarankiški ir daugeliu gyvenimo atvejų turi savo tvirtą „nuomonę“.

Kadangi į paskaitą atvyko nemažai „keturkojų klausytojų“, jų šeimininkai taip pat pasidalijo auginimo bei auklėjimo patirtimi, diskutavo bei susipažino su kitais šunų augintojais.

Ši paskaita tęsia pernai pradėtą nemokamų paskaitų ciklą visuomenei „Noriu šuns“.

Atsižvelgę į šunų mylėtojų pageidavimus, šiemet daugiau dėmesio skirsime konkrečioms šunų veislėms arba šunų grupėms pristatyti.

Vasario d. 8 d. kauniečiai susipažins su samojedais (lektorė Dalia Mickienė), kovo mėnesį vilniečiams bus pristatyta gausi terjerų šeima (lektorė Justina Juškevičiūtė).

Sekite www.mesirsunys.lt informaciją – susitiksime ir vėl!

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.