Gyvūnų savaitė mokykloje ir jos tęsinys, pakvietus į svečius šunį

2024 Spalis 23 d.

 

Susitikimo su Berno zenenhunde Hepi antrokai labai laukė. Kad susitiks su pačiu laimingiausiu šunimi, nes jos vardas Hepi, Gedimino miesto mokyklos mokiniai nežinojo. Vaikams tebuvo pasakyta: į svečius atvažiuos šuo!

Privačioje Gedimino miesto mokykloje daug dėmesio skriama gamtamoksliniam ugdymui. Mokykla bendradarbiauja su Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centru bei kartu su kitomis Italijos ir Maltos organizacijomis yra tarptautinio LINNEO projekto partnerė. Nieko nuostabaus, kad pirmoji spalio savaitė, kai buvo minima Pasaulinė gyvūnijos diena, šioje mokykloje buvo ne šiaip savaitė, o Gyvūnų savaitė. Įvairūs renginiai ir projektai, pabrėžiantys gyvūnų gerovės svarbą bei žmonių pareigas, įtraukė ir mokytojus, ir vaikus.

Net 150 pradinių klasių mokinių Gyvūnų savaitės metu dalyvavo Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro parengtoje programoje „Susipažink su šuns kūno kalba“. Užsiėmimus vedė LKD MC projektų vadovė pedagogė Dovilė Masalskaitė.

Baigiantis programai vaikams ji davė pažadą, o spaliui įpusėjus, ištesėjo – į mokyklą atvyko tikras šuo! Ne bet koks, o terapinis šuo. Buvo sutarta: kai jis atvyks, vaikai galės gyvai aptarti šuns kūno kalbą, dar labiau pažinti šunis. Atsivežti pas vaikus savo augintinę maloniai sutiko Kaniterapijos asociacijos, vienijančios gyvūnų asistuojamosios terapijos entuziastus, narė Marija Biteniekytė. Biomedicinos mokslų daktarė, šiuo metu studijuojanti klinikinę psichologiją Vilniaus universiteto magistrantūroje, kartu su terapiniu šunimi Hepi Tara Luna ir D. Masalskaite dviem antrokų klasėms pasakojo, kodėl šunį vadiname juslia būtybe, kalbėjo apie šuns pojūčius, prigimtį.

Vaikai noriai pasipasakojo, kokių gyvūnų augintinių turi, kaip jais rūpinasi. Vienas berniukas džiugiai pareiškė, kad jo namuose gyvena net trys Berno zenenhundai, o čia jis susipažino su dar viena zenenhunde!

Vaikai pastebėjo, kad mokykloje Hepi jaučiasi puikiai, jos kūnas yra atsipalaidavęs, akys linksmos – šunytei jauku draugiškoje aplinkoje su draugiškais, šunis mylinčiais žmonėmis. Jų nuomone, šunys jaučia, kas juos myli. Hepi pakvietė vaikus kai ką smagaus nuveikti: išbandyti uoslę (žaidė žaidimą „Kas geriau užuos paslėptą skaniuką?“), pasimankštinti (atliko keletą pratimų, kurie stiprina tiek vaikų, tiek šunytės nugarą).

Pasak mokytojos Gintarės Akucevičienės, savo ugdytiniams tokią edukaciją ji planuoja jau nebe pirmą kartą. „Veiklos su šunimis vaikams leidžia ne tik teoriškai perimti žinias, bet ir praktiškai įsitikinti, kokia yra gyvūnų „kalba“, pamėginti suprasti, kaip jaučiasi gyvūnai, o svarbiausia, pamatyti, kad šunys nėra pikti ar pavojingi – viskas žmogaus rankose, – apie gyvūnų asistuojamus užsiėmimus kalbėjo mokytoja Gintarė. – Vaikai išmoko, kaip reikia tinkamai, pagarbiai elgtis su šunimis. Du mano mokiniai, kurie anksčiau bijojo šunų, išdrįso paglostyti Hepi ir stovėjo taip arti jos, kad buvau nustebusi. Šimtu procentų rekomenduočiau, jei tik yra galimybių, organizuoti tokius užsiėmimus ir kitose mokyklose“.