Jaunųjų kinologų studija: ūgtelėjome visi!

2015 Gegužė 28 d.

 

„Beveik prieš pusmetį, kai ruošiausi pirmajam Jaunųjų kinologų studijos (JKS) susitikimui, buvo neramu – nežinojau, kokie vaikai ateis, ko tikėtis“, – paklausta apie savanorystę šioje studijoje, pasakojo Vilniaus universiteto pirmakursė Gabija Vyšniauskaitė.

O štai paskutinę Jaunųjų kinologų studijos dieną, „Vasaros sutiktuvių“ šventėje, mergina prisipažino, kad užsiėmimai privertė pasitempti ne tik ją, bet ir visus kitus, kas organizavo ar kaip nors kitaip prisidėjo prie šios veiklos.

Studija durų neužveria. Prasidėjus vasarai ir moksleivių atostogoms, ji apibendrins rezultatus ir kurs planus naujajam JKS sezonui.

„Nors su šunimis užsiimu jau ne vienerius metus, nemažai žinių teko pasikartoti, kad galėčiau atsakyti į visus užsiėmimų metu kilusius klausimus. Pamenu, kaip būdama dešimties metų ir turėdama pirmąjį savo šunį, skaičiau viską, ką tik pavykdavo rasti susijusio su kinologija. Dabar jau galiu džiaugtis, nors ir labai palengva, tačiau nemažu nueitu keliu. Tikiuosi, kad JKS užsiėmimai paskatino jų lankytojus domėtis, ieškoti, skaityti bei, svarbiausia, mylėti šunis. Būdama vaikas būčiau tikrai norėjusi lankyti tokią studiją, todėl džiaugiuosi galėdama šią galimybę suteikti augančiai šunų mylėtojų kartai“, – sakė G.Vyšniauskaitė.

Studijos veiklą fotografijose fiksavo kita JKS savanorė, Žvėryno gimnazijos moksleivė Guoda Kavaliauskaitė.

Jos pareiga buvo paruošti vaikams kūrybines užduotis, susijusias su šunimis. Negana paruošti, bet kaskart surasti įdomias, pritaikytas skirtingoms amžiaus grupėms užduotis.

„Kartais atrodydavo, jog fantazija išseko, tačiau studijos lankytojai patys pamėtėdavo naujų idėjų. Jie buvo kūrybingi. O kai tarptautinėje šunų parodoje kovo mėn. jie visą dieną iš mažų popieriaus skiaučių klijavo didelį JKS ženklą (nuotr.), įsitikinau, kad jie ne tik kūrybingi, bet ir baisiai kantrūs,“ – šypsojosi Guoda.

Kad prisimintų, ką išmoko, dar kartą pasidžiaugtų šunimis ir artimiau susipažintų, gegužės 27 dieną Mokymo centre buvo organizuotos „Vasaros sutiktuvės“. Su užtarnautais diplomais, vaikiškais pokštais ir dideliu JKS tortu.

Pasak LKD Mokymo centro vadovės Daivos Kvedarienės, kad žmonės labiau suprastų ir pamiltų šunis, svarbiausia yra švietimas. O kai švietimas prasideda vaikystėje, kuomet požiūris į daugelį dalykų dar tik formuojasi, rezultatai būna daug geresni.

Planuodami studijos veiklą, visi sutarėme: kalbėti apie šunis ir kinologiją turi jaunoji karta – mūsų savanoriai. Šis sprendimas buvo teisingas – atėję į užsiėmimus moksleiviai nesijautė suvaržyti, drąsiai diskutavo, dalijosi patirtimi. Tuo pačiu „nušovėme du zuikius“ – jau dabar Jaunųjų kinologų studijos nariai dirba kinologijos savanoriais šunų parodose, žada talkinti ir kituose renginiuose. Jaučiame grįžtamąjį ryšį – Jaunųjų kinologų studija ir vaikams, ir mums buvo naudinga.

G.Kavaliauskaitės nuotr.