Kviečiame vaikus sukurti savo SVAJONIŲ ŠUNIUKĄ!

2023 Spalis 4 d.

 

Spalio 4-osios, Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centras kviečia Lietuvos vaikus sukurti savo svajonių šuniuką! Vaikų meninė saviraiška tebūna paremta gyvūnų gerovės idėjomis – „Penkiomis gyvūnų laisvėmis“. Kurdami mūsų mažieji atkreips visų dėmesį į gyvūnų teises ir laisves, supras savo atsakomybę ir pareigas auginant gyvūnus. „Mes kuriame gyvūnus mylinčią šalį!“ – toks yra LKD Mokymo centro švietėjiškos veiklos tikslas, ir būtent jaunoji karta, būsimieji atsakingi gyvūnų augintinių šeimininkai, perims mūsų visuomenės sukurtas vertybes ir dar labiau jas sustiprins.

Konkurse gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų 0 - 4 klasių mokiniai. Konkursas vyks iki 2023 m. lapkričio 17 d., tačiau jau iki lapkričio 3 d. prašome užpildyti registracijos anketą https://forms.gle/ciXRzjUbyTiTtfzM9 ir patvirtinti, kad norite kurti svajonių šuniuką.

Geriausi kūriniai bus eksponuojami Lietuvos kinologų draugijos renginiuose, miestų bibliotekose, įvairiose edukacinėse erdvėse. Laimėtojus paskelbsime gruodžio 1 d. interneto svetainėse www.kinologija.lt ir www.mesirsunys.lt bei LKD socialinių tinklų paskyrose.

„Mano svajonių šuniukas“ gali būti ir labai realus (atspindėti tam tikrą šunų veislę), ir iš fantazijų pasaulio. Kurdami šuniuką vaikai tegul įsivaizduoja jį kaip savo geriausią draugą, linksmą, gyvybingą, draugišką, visus žmones mylintį gyvūną.

Darbai gali būti atliekami įvairia technika, pasitelkiant visokias priemones (popierius, plastilinas, siūlai, odos atraižos ir pan.). Nepaprastai gražūs būna darbeliai, sukurti iš gamtos dovanotų gėrybių. Svajonių šuniukai gali būti 10-50 cm dydžio, tvirti ir nebirūs. Atkreipiame dėmesį: tai ne piešinių konkursas!

Konkurse užsiregistravusiai klasei gali atstovauti vienas bendras kūrinys arba grupės mokinių sukurtas darbelis. Ant jo turi būti pritvirtinta etiketė ir spausdintomis raidėmis užrašyta mokytojos (-o) vardas ir pavardė, klasė bei mokyklos pavadinimas. Kūriniai bus vertinami atsižvelgiant į mokinių amžių: 1 gr. – 0 kl. (ikimokyklinė), 2 gr. – 1 kl., 3 gr. – 2 kl., 4 gr. – 3 kl., 5 gr. – 4 klasė. Jungtinių klasių darbai bus vertinami vyriausios klasės amžiaus grupėje.

Svajonių šuniukus vertins komisija, sudaryta iš LKD bei Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto atstovų. Bus atsižvelgiama į meniškumą, estetiką, formos ir turinio originalumą, temos atskleidimą. Šauniausių kūrinių autoriai bus apdovanoti konkurso rėmėjų DR.VET bei konkurso organizatorių prizais.

Darbelių lauksime iki lapkričio 17 d., juos prašome siųsti Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centrui (Visorių g. 8, LT-08300, Vilnius). Galima siųsti ir į šiuos paštomatus: PC Mandarinas, DPD paštomatas 007, Ateities g. 91, 06324 Vilnius; PC Mandarinas, Omniva paštomatas 88814, Ateities g. 91, 06324 Vilnius.

KONKURSO NUOSTATAI

Gretos Keraminaitės pieš.

Daugiau informacijos el. paštu lkd.dovile@gmail.com