Lietuvos gyventojai prioritetą teikia šunims

2020 Gruodis 4 d.

 

Karantino metu žymiai daugiau laiko leidžiant namuose, kasdienybę daliai skaidrina augintiniai. „Kantar“ tyrimo duomenimis, juos laikantys gyventojai labiau rūpinasi sveika gyvensena ir sportuoja pusantro karto dažniau nei jų neturintys.

Populiariausia Lietuvoje laikyti šunis – juos turi per 700 tūkst. gyventojų.

Augintinių šeimininkai labiau linkę rūpintis sveikata „Augintinių šeimininkai yra gerokai aktyvesni už jų neturinčius – jie pusantro karto dažniau linkę sportuoti bent dukart per savaitę (24 proc. ir 16 proc.).

Taip pat jie dažniau eina į žygius, bėgioja, plaukioja, žaidžia futbolą, užsiima joga ar važinėja dviračiais. Įdomu, kad neretai jiems būdinga ne tik aktyvesnė sportinė veikla – bet ir apskritai jie dažniau turi įvairių pomėgių ir hobių.

Panašu, kad augintiniai įkvepia daugiau energijos”, – sakė „Kantar“ media tyrimų vadovė Justina Dundulytė. Pasak jos, šunis Lietuvoje laiko maždaug trečdalis apklaustųjų (per 722 tūkst.).

Šunų populiarumui nedaug nusileidžia ir katės – jas laiko apie 680 tūkst. gyventojų. Dar per 100 tūkst. namuose augina kitokius augintinius – žuveles, papūgas ar kt. Per pastaruosius dvejus metus laikančių augintinius padaugėjo 5 proc. Pastebima, kad augintinių šeimininkai ne tik daugiau vaikšto – jiems būdingas ir didesnis dėmesys sveikatai, sportui.

Visą strp. skaitykite čia:

https://www.delfi.lt/letena/mano-letena/pandemijos-vienatve-tautieciams-skaidrina-per-milijonas-augintiniu.d?id=85905387

Rūtos bunevičiūtės nuotr.