Druskininkų parodose „žalioji palapinė“ vėl džiugino vaikus ir suaugusiuosius

2022 Rugpjūtis 9 d.

 

Tarptautinėse šunų parodose, kurias organizuodavo Lietuvos kinologų draugija, buvome įpratę matyti LKD Mokymo centro stendą. Daugelis jį vadino „žaliąja palapine“. Rugpjūčio 5-7 d. Dzūkijos sotinėje, Druskininkuose, vykusiose trijose tarptautinėse šunų parodos ši tradicija vėl atgimė – „žalioji palapinė“ kvietė patirti naujų dalykų, įdomiai praleisti laiką ir pailsėti nuo kaitrios saulės. 

Mokymo centro komanda kartu su kinologijos savanoriais iš anksto parengė įvairių užsiėmimų ir pramogų parodų dalyviams bei svečiams.

„Šunys yra socialiausi ir draugiškiausi gyvūnai, tačiau apie saugų bendravimą, šunų elgseną bei gerovę visada turime būti pasirengę kalbėti tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, – sakė LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Parodos lankytojai ir dalyviai buvo pasiilgę švietėjiškų veiklų. Jie sakė, kad apsilankymas „žaliojoje palapinėje“ parodų metu yra jų tradicija. Pandemijos laikotarpiu šios gyvos edukacijos, gyvo bendravimo visiems labai trūko“.

Pirmą parodos dieną, penktadienį, palapinėje vaikai ir jų tėveliai šurmuliavo nuo pačio ryto, dar gerokai iki prasidedant parodai. To šurmulio netrūko visas 3 dienas. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai kūrė žaisliukus mylimam augintiniui, klijavo 3D šuniukų atvaizdus, sprendė rebusus, piešė, užsiėmė karpiniais. Viskas – šunų tema.

Kurdami jie daugiau sužinojo apie šunų veisles ir šunų poreikius. Vartė knygutes apie šunis, o patys mažiausieji galėjo ir pažaisti su žaisliniais šuniukais.

Mokymo centro palapinė ir tai, kas ten vyko, ypač pradžiugino ukrainiečių vaikus. Su savo šeimomis šie vaikai rado laikiną prieglobstį Druskininkuose. Pasipasakoti apie savo augintinius, susipažinti su kitais vaikais, įdomiai praleisti savaitgalį jiems buvo nepaprastai smagu. Vasaros atostogų metu ukrainiečių vaikai lanko lietuvių kalbos kursus, o rudenį pradės mokytis lietuviškose mokyklose.

A.Staskevičiaus nuotr.