Mums rūpi švara ir augintinių sveikata

2021 Vasaris 24 d.

 

Pradeda tirpti sniegas ir mūsų miestų šaligatviai, skverai, poilsio zonos tampa panašūs į „minų laukus“. Ir ne vien nesurinktos šunų išmatos gadina nuotaiką. Viešosiose erdvėse gausu buitinių šiukšlių, nuorūkų bei kitokių „gėrybių“. Už numestą plastmasinį buteliuką tvarkos saugotojai baudos jums neišrašys, tačiau už paliktus augintinių ekskrementus gali tekti patuštinti piniginę.

„Gyvūnu besirūpinantis asmuo kieme, parke ar bet kurioje kitoje viešoje vietoje vedžiodamas gyvūną privalo turėti reikiamas priemones augintinio ekskrementams surinkti. Gyvūnui priteršus viešoje ar bendro naudojimo vietoje, gyvūną vedžiojantis asmuo privalo nedelsdamas surinkti ekskrementus“,– taip rašoma Gyvūnų laikymo taisyklėse.

Ne vien baudų bijodami turėtume prisiminti šias taisykles. Šunų paliktose išmatose gausu mikrobų – jie pavojingi ir mums, ir augintiniams. Juk visi norime ir daug smagiau jaučiamės vaikštinėdami bei gyvendami švarioje, gražioje aplinkoje, o pasigauti kokią nemalonią ligą turbūt nenori niekas.

Nors dar nepakankamai, bet daugelyje miestų yra įrengtos specialios dėžės šunų ekskrementams surinkti, taigi, einant pasivaikščioti su augintiniu mums belieka pasiimti maišelį. Geriau – ne plastiko, o ekologišką, lengvai suyrantį maišelį ir nepatingėti surinkti augintinio išmatas.

Švara ir atsakingas mūsų elgesys garantuoja mūsų ir mūsų augintinių sveikatą.

LKD Mokymo centras

Pexels.com nuotr.