Edukacija su šunimis: svarbiausia – pagarba gyvūnui

2018 Sausis 26 d.

 

„Sausio 26. Penktokai. Guoda, Gongas, Veslava“, – lakoniška informacija jau prieš mėnesį buvo pakabinta LKD Mokymo centro (MC) darbų kalendoriuje.

Kad edukacinius užsiėmimus vaikų ugdymo įstaigose būtų galima gerai suplanuoti, MC švietimo grafikas-kalendorius pildomas labai kruopščiai. Mat iš anksto turi būti aišku, kokio amžiaus ir kiek bus vaikų, ko pageidauja mokykla. Kas už ką atsako, kokia bus užsiėmimo tema, struktūra, tikslai.

„Saugus bendravimas su šunimis“ – tokia šįkart buvo užsiėmimo tema Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje.

LKD Mokymo centro komanda Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje lankėsi ir anksčiau, bet kiekvienas susitikimas su vaikais ir mokytojais vis kitoks. Nesikeičia vienintelis dalykas – visuotinis džiaugsmas, šypsenos, susižavėjimo atodūsiai, pamačius mokykloje šunį. Ne kartą teko išgirsti: „Ach, jeigu jis pasiliktų čia gyventi!“  

Auksaspalvio retriverio Gongo vedlė, kinologijos savanorė Veslava Citovič – Rul prie tokių atodūsių jau pripratusi ir pasiruošusi vaikams paaiškinti, kodėl ne tik Gongui, bet kiekvienam šuniui svarbu turėti savo saugius namus ir savo vienintelį mylimą šeimininką.

Edukacinis užsiėmimas „Saugus bendravimas su šunimis“ ir šį kartą buvo labai turiningas. Kalbėta ne tik apie šunų priežiūrą, veislių skirtumus, šunų paskirtį bei saugų bendravimą su šunimis, bet ir apie šeimininkų atsakomybę – šuns vedžiojimą, kultūrą, higieną.

„Maišelį surinkti išmatoms nusipirkti yra pigiau, nei gauti baudą“, – užsiėmimo vedėjai Guodai Kavaliauskaitei paaiškino vaikai. Smagu, kad jie žino: teršti aplinkos negalima, šuns šeimininkas už tai atsako, o nesurinktos augintinių išmatos gresia nemalonumais bei ligomis aplinkiniams.

Vaikams visada įdomu klausytis ir žiūrėti skaidres apie šunų prigimtį, pojūčius, apie tobulą uoslę ir klausą. Pasak vieno mokinuko, šuo tūkstantį ir tūkstančius kartų užuodžia geriau nei žmonės. Jiems taip pat smagu įsivaizduoti, kaip pasaulį mato didelio ūgio ir kaip – mažo ūgio šunys.

Mokymo centro edukaciniai užsiėmimai vaikams visada palieka svarbią žinutę: už šuns gerovę, tinkamą elgesį bei kitus dalykus atsako ne kažkas, o jo šeimininkas!

„Būtinai pabrėžiame: šuo nėra vien smagių triukų šaltinis, kaip dažnai įsivaizduojama ir kaip kartais tokių mini spektaliukų pageidauja mokytojai. Mes norime, kad vaikų atmintyje labiau nei linksmi triukai ar karnavaliniai briedžio ragai ant šuns galvos (taip niekada nedarome) išliktų pagarbus elgesys, meilė gyvūnui. Kad mažieji šunų mylėtojai labiau už vienadienius blizgučius vertintų gyvybę, augtų empatiški ir globotų silpnesnius už save“, – sakė G.Kavaliauskaitė.