„Saugi vasara su augintiniais: pažink šunis“ – užsiėmimas stovykloje

2022 Liepa 22 d.

 

„Gyvūnai skatina empatiją. Ypač – šunys. O vaikų empatiją šunys ir kiti namų augintiniai turbūt skatina labiausiai... Būtent todėl į atnaujinamą vasaros stovyklos veiklų planą mes ir įtraukiame edukacinius užsiėmimus apie gyvūnus augintinius“, – sakė vasaros vaikų dienos stovyklos „Įspūdžiauk“ vienas organizatorių Deividas Ramonas.

Ši sostinėje veikianti stovykla veikia horizontaliojo ugdymo principu, o tai reiškia, kad vaikai kuria, keliauja į muziejus, varžosi estafetėse Vingio parke, pažįsta gamtą, diskutuoja apie ekologiją. Stovyklautojai žaidžia spalvų ir kitus aktyvius žaidimus. Dalyvauja interaktyviame šokių turnyre, o M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje net „susitinka“ su labiausiai Lietuvai nusipelniusiu menininku Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu.

Liepos 21 d. jauniesiems „įspūdžiautojams“ edukacinį užsiėmimą „Saugi vasara su augintiniais: pažink šunis“ vedė Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro atstovė Dovilė Masalskaitė. Ji supažindino vaikus su šuns pojūčiais ir poreikiais. Su jaunaisiais gyvūnų mylėtojais diskutavo apie šunų gerovę, paaiškino saugaus elgesio su gyvūnais augintiniais taisykles. Mokymo centro komanda parengė vaikams spalvingas, įdomias užduotis ir pažymėjimus, kuriuose vietos rado atsakingo ir gražaus elgesio su šunimis taisyklės, kad vaikų vasara būtų saugi bei įsimintina.