Kad mūsų šventės būtų saugios ir smagios

2021 Gruodis 20 d.

 

Sudužęs eglutės papuošalas, nutrūkusi girlianda, nuo stalo nugvelbtas šokoladukas – tai tik smulkmenos, apie ką jūs čia kalbate?! Juk dabar gražiausias metas – reikia švęsti! Švęskime. Džiaukimės, bet nepamirškime pasirūpinti mūsų augintinių gerove.  

Degančios žvakės

Vienas nuostabiausių Kalėdų atributų – žvakės. Dar geriau, daug žvakių! Nors šunys su ugnimi elgiasi gana atsargiai ir dažniausia nelenda prie atviros liepsnos, tačiau vizgančios uodegos, judrumas, noras visur kišti savo nosį dažnai „nekoreliuoja“ su mūsų pasirinktomis puošmenomis. Negalima palikti žvakių be priežiūros! Jei labai norime žvakių, pastatykime jas ten, kur gyvūnai nepasiekia. Galime naudoti dirbtines LED žvakes – bus saugiau.

Jeigu šuo netyčia nusidegino, pažeistą vietą apiplaukime drungnu vandeniu. Nepatartina tepti ar purkšti žaizdą žmonėms skirtais vaistais. Nota bene: tikrasis nudegimų mastas dažniausia paaiškėja ne iškart, o daug vėliau, todėl šunį turi apžiūrėti veterinarijos specialistas, net jei nudegimas atrodo nedidelis.

Gražuolė eglutė

Kad ir kokia graži būtų išpuošta eglutė, šunims, o ypač jauniems ir smalsiems šuniukams, ji kelia pavojų. Šuo į spygliukus gali susibadyti snukio ir nasrų sritį, jautrią nosį, lūpas – sunkiai pastebimos žaizdelės gali supūliuoti.

Pavojų kelia ir mirksinčios girliandos. Smalsaudamas arba nuobodžiaudamas augintinis gali krimstelėti lemputę, laidą ir patirti elektros smūgį. Įsitikinkite, ar eglutė gerai įtvirtinta, ar šuo lengvai jos nepasieks. Girliandas ir papuošalus kabinkite ne ant žemutinių šakų, o aukščiau.

Nepamirškite, kad dauguma veterinarijos gydytojų per Kalėdas uždaro savo klinikas, stenkitės išvengti nelaimės, turėkite pasiruošę pirmosios pagalbos vaistinėlę.

Puansetija – Kalėdų žvaigždė

Puansetijos ant palangių, įspūdingos gėlių kompozicijos ant stalo – neatsiejami švenčių atributai. Deja, nemažai augalų yra nuodingi mūsų augintiniams. Prarijęs amalo šakelę arba pakramtęs puansetijos (karpažolinių šeimos augalas, kilęs iš Meksikos ir Gvatemalos, turi balsvų nuodingų syvų), augintinis gali sunkiai apsinuodyti – pradės seilėtis, viduriuoti. Sunkiu atveju gali prasidėti traukuliai. Net paprasčiausias kontaktas su Kalėdų žvaigždės lapais gali sudirginti odą.

Šuniui suėdus nuodingų augalų, reikia skatinti vėmimą, sugirdyti anglies tablečių. Jeigu apsinuodijimas stiprus, prireiks veterinarijos specialistų pagalbos.

Kvepiantis šokoladas

Šokoladą mėgsta visi, tačiau augintiniams jis mirtinai pavojingas (pavojų kelia teobrominas). Suėdus net nedidelį gabaliuką gali prasidėti mėšlungis, padidėti kraujospūdis, sutrikti širdies darbas. Apsinuodijimo šokoladu simptomai – nuo viduriavimo ir vėmimo iki mėšlungio, drebulio, sąmonės praradimo (priklauso nuo suvartoto kiekio). Kuo šokoladas tamsesnis, tuo toksiškesnis. Kuo mažesnis šuo, tuo didesnis pavojus jo sveikatai ir gyvybei.

Gurmaniški kepsniai

Mūsų šventiniai kepsniai, ypač marinuota ir ilgai kepta kalakutiena ar žąsiena, yra per aštrūs ir per riebūs šunims. Jei norite pamaloninti savo mielą keturkojį bičiulį, iš anksto pasirūpinkite šuniškais skanėstais, jų būna ir su kalakutiena, ir su triušiena, ir su žuvimi – pasirinkimas neribotas. Dar geriau, prieš atvykstant svečiams ir prieš sėdant prie vaišių stalo, pašerti savo šunį įprastu kasdieniu ėdalu ir priminti svečiams, kad jūsų augintinis sotus, be to, nuo stalo ėsti jam neleidžia gražios manieros.

Švęskime saugiai!