Šunis mylintys vilniečiai susidomėjo nauju Mokymo centro projektu

2016 Vasaris 20 d.

 

Vasario 19-osios vakarą šunis mylintys vilniečiai rinkosi į pirmąją socialinio projekto „NORIU ŠUNS: mokausi auginti“ paskaitą. Tokių paskaitų šį pavasarį suplanuota net aštuonios.

Kad požiūris į šunis keičiasi, kad vis daugiau tolerancijos šunų augintojams, rodo ir besikeičiantis valdžios institucijų požiūris – Vilniaus miesto savivaldybė parodė sektiną pavyzdį kitoms Lietuvos savivaldybėms.

Kartu su Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centru sostinės savivaldybė kviečia šunų augintojus apsilankyti aštuoniose paskaitose. Paskaitos šunų mylėtojams vyks savivaldybės Tarybos salėje.

Galima visaip vertinti šią LKD Mokymo centro iniciatyvą, tačiau pasvarstykime: kokiose dar mūsų šalies savivaldybėse organizuojami panašūs švietėjiški renginiai? Ar jie vyksta kaimyninių šalių miestų savivaldybėse? 

Kai kuriose Europos Sąjungos šalyse, prieš įsigyjant šuniuką, būsimasis šeimininkas privaloma tvarka lanko mokymus. Tik gaila, kad dažniausia tai orientuota į vadinamuosius „agresyviųjų“ šunų gerbėjus. O juk prieš įsigyjant šunį reikėtų ir tikrai verta tokius mokymus lankyti visiems šunų mylėtojams.

„Kas svarbu šunims, kad jie gerai jaustųsi? – pirmosios paskaitos „Šuns kilmė ir prigimtis“ dalyvių paklausė čekoslovakų vilkšunių augintoja Aistė Matiukaitė. – Šunims svarbu saugumo jausmas, šeimininko patikimumas ir įdomios, fiziškai ir protiškai jį lavinančios veiklos“. 

Po paskaitos klausytojai ne tik daug klausinėjo, bet ir atsakė į Mokymo centro parengtos anketos klausimus.

Apibendrinus atsakymus, galima „nupiešti“ gyvūnus mylinčios šalies portretą: prieš įsigydami šunį visi lanko privalomus kursus; gyvūnų prieglaudos perduoda gyvūnus naujiems šeimininkams tik kai šie baigia specialius mokymus; vyksta daug edukacinių renginių vaikams; televizija ir kitos žiniasklaidos priemonės kuria švietėjiškas programas apie naminius gyvūnus augintinius; daug dėmesio skiriama gyvūnų gerovei.

Tikėkime, kad taip ir bus, o kol kas – pirmosios paskaitos klausytojų nuomonės:

• Džiugu, kad paskaitos persikėlė į visuomenei labiau prieinamą aplinką. Galbūt trūksta sklaidos, kad žinutė apie nemokamas paskaitas pasiektų ir nesidominčius švietimu.

• Tikrai trūksta švietimo. Žmonėms, kurie patys neieško informacijos ir paskaitų, reikėtų daugiau informacijos per televiziją, spaudą.

• Prieš įsigyjant šunį, turėtų būti privalomi mokymai visiems!

• Reikia paskaitas padaryti privalomas visiems šunų šeimininkams.

• Šias paskaitas rekomenduočiau gyvūnų prieglaudose, nes gausu žmonių, kurie susiduria su šunų, kuriuos paėmė iš prieglaudos, agresijos problemomis.

• Puiki idėja, dalyvausime visose šio ciklo paskaitose.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.