Šuns dienos proga – bendravimo su šunimis abėcėlė, paroda ir mankšta

2024 Balandis 29 d.

 

Trakų rajono viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje visą balandžio mėnesį – šuniukų dienos. Ne tik todėl, kad šį mėnesį biblioteka eksponuoja Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro organizuoto respublikinio vaikų kūrybos konkurso „Mano svajonių šuniukas“ darbus, tačiau ir skyrė daug dėmesio gyvūnų augintinių temai. Balandžio 26 dieną pradinukai, atvykę iš Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos ir Trakų r. Paluknio „Medeinos" gimnazijos, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Saugi draugystė su šunimi“.

Edukacinį užsiėmimą vedė LKD Mokymo centro atstovė pedagogė Dovilė Masalskaitė ir Kaniterapijos asociacijos prezidentė Veslava Citovič-Rul kartu su savo terapiniu šunimi. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielė Zea yra išlaikiusi terapinio šuns egzaminą, turi tai patvirtinantį pažymėjimą ir didelę tokių susitikimų su vaikais patirtį.

Vaikai mokėsi saugaus elgesio su gyvūnais augintiniais abėcėlės. Sužinojo, kaip tinkamai pasisveikinti su šunimi. Skaičiavo, kiek Zea turi metų. Mokėsi žaisti jos mėgiamus žaidimus ir net kartu su ja padarė pačią smagiausią mankštą.

Po užsiėmimo mokytojos Eleonora Pavlovska ir Lina Ganevičienė džiaugėsi, kad turėjo galimybę kartu su vaikais tiek daug visko patirti bei išmokti, pasikalbėti apie gyvūnų gerovę. Taip pat vaikams labai patiko vėl pamatyti savo sukurtus darbelius, eksponuojamus bibliotekos parodėlėje. Pasidžiaugti ir parodyti draugams savo sukurtus „svajonių šuniukus“. Juk nuo svajonių viskas ir prasideda...

Minint Šuns dieną, balandžio 24-ąją, užsiėmime dalyvavusiems vaikams dovanėlių parūpino šunų ir kačių ėdalo gamintoja – Ukrainos įmonė Kormotech.