Šunų veislių „laboratorijoje“, padedant dailininkei, gimė 40 šuniukų!

2024 Gegužė 9 d.

 

Šuns dienos, balandžio 24-osios, proga šalyje vyko daug įvairių renginių, gimė naujų iniciatyvų. Jau ne pirmi metai su Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centru ryšį palaiko bei smagių šios šventės idėjų pasiūlo kaunietė menininkė Aušrinė Klovaitė.

„Šuns dienos proga pravedžiau du edukacinius užsiėmimus respublikinio konkurso „Mano svajonių šuniukas", kurį organizavo Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda, laureatams. Tai buvo Kauno Senamiesčio progimnazijos ir VDU klasikinio ugdymo mokyklos klasės, konkurso laureates. Su mokiniais pirmiausia atlikome mokslinį tyrimą, įsidėmėjome skirtingus šunų veislių išorės bruožus. Aptarėme veislių įvairovę, skirtybes ir bendrumus. Po to burtų keliu vaikai išsitraukė savo „eksperimentinės“ veislės šuns savybes ir kibo į rimtą mokslinį darbą – kūrė „naujas“ šunų veisles“, – taip apie savo idėją paskatinti vaikus kurti socialinėje paskyroje parašė dailininkė A. Klovaitė.

Eksperimentiniais įrankiais vaikams tapo pieštukai, teptukai, o eksperimentiniais tirpalais - dažai. Vaikiškos „Šunų veislių laboratorijos“ rezultatas – net 40 naujų veislių, kurios, kaip juokauja dailininkė ir vaikų mokytojos, galbūt kada nors bus įtrauktos į rimtą šunų veislių sąrašą. O jei ne, nieko tokio! Svarbiausia, kad vaikai patyrė kūrybos džiaugsmą, įkvėpimą, galėjo dalytis emocijomis, pasikalbėti apie mylimus šunis ir sužinoti daug naujo.

Dailininkė taip pat turi šunį, augina pudelytę Kubą, kuriai jau 13 metų. Be abejo, savo augintinę yra įamžinusi drobėje (žr. nuotr.). Ji kviečia ir kitus šunų mylėtojus atsidėkoti savo ištikimiesiems draugams, įamžinti juos aliejinės tapybos paveiksluose. „Tai bus puiki, šilta dovana sau arba artimam žmogui, kuris labai myli savo keturkojį draugą!“, – sako Aušrinė Klovaitė.