U.Nedzinskaitė: Pradėti socializuoti šunį niekada nevėlu

2015 Lapkritis 29 d.

 

„Kas yra šunų socializacija ir kam to reikia?“ – paskaitos „Ankstyvoji neurologinė šuniukų stimuliacija ir socailizacija“ pradžioje veisėjų paklausė lektorė Ugnė Nedzinskaitė.

Atsakius į šį klausimą, iškart buvo paklausta kito svarbaus dalyko: „Ar jūs žinote penkias gyvūnų laisves, kurių pats gyvūnas „užsitikrinti“ negali – už jas atsakote jūs, šeimininkai. Ir jeigu mes kažko nesuteikiame, šuo negali realizuoti savo instinktų ir todėl patiria įtampą“.

„Pradėti šuns socializaciją niekada nevėlu. Bet kuo anksčiau pradėsite, tuo labiau seksis. Patartina tai pradėti dar prenataliniame laikotarpyje, o geriausia – tam ruošti kalę“, – kalbėjo lektorė. 

Pasakodama apie gyvūno patiriamą ilgalaikį arba trumpalaikį stresą, ji atkreipė dėmesį, kokie pokyčiai vyksta šuns organizme: „Ilgalaikis stresas reiškia šuns raumenų įtampą, tai galima pastebėti net išoriškai. O nuolatinę raumenų įtampą lydi nuolatinis fizinis skausmas. Stresas taip pat silpnina atsparumą ligoms, alina nervų sistemą – šuo pasidaro perdėtai jautrus arba agresyvus“.

Pasak U.Nedzinskaitės, užtikrinti šuniui šiltnamio sąlygų taip pat nereikia, tačiau kiekvienas šuo nuo pirmųjų savo gyvenimo dienų turi teisę į visavertį, sveiką gyvenimą.

„Labai patiko, kaip Ugnė pateikė šuniukų socializacijos svarbą – per tai, kas veisėjams svarbiausia: laiku ir tinkamai nesocializavus augintinio, padaroma didelė žala jo eksterjerui ir elgsenai“, – paskaitos įspūdžiais dalijosi Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė.

Grįžusi į savo namus Kaune, kur jos, kaip visada laukė pulkas augintinių, Ugnė Nedzinskaitė parašė elektroninę žinutę: „Ačiū už galimybę turiningai praleisti vakarą. Visada džiugu bendrauti su besidominčia, klausinėjančia, nebijančia diskutuoti auditorija. Seminaro trukmę planavau pusantros valandos, o truko dvi su puse – ir tai be galo smagu. Vadinasi, žmonės domisi, nori gauti kuo daugiau ir kuo išsamesnės informacijos. Tai rodo atsakingą veisėjų požiūrį, o juk atsakingas veisimas – viena būtiniausių gyvūnų gerovės užtikrinimo sąlygų“.

Paskaita vyko LKD Mokymo centre lapkričio 27 dieną. Gruodžio mėn. paskaitos šunų veisėjams nevyks, nes artėja tarptautinės šunų parodos ir šventinis laikotarpis. Susitiksime 2016-ųjų sausio mėnesį – sekite Mokymo centro informaciją, pateikite savo pageidavimus e.paštu svietimas@kinologija.lt.