Vaikai mokosi iš gražių pavyzdžių

2017 Balandis 13 d.

 

Kad vaikai daug geriau mokosi, matydami gražų elgesį, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda įsitikino jau ne kartą.

„Tinkamu pavyzdžiu, gražiai, pagarbiai bendraudami su gyvūnais, vaikams pasakome kur kas daugiau, nei nuobodžiai pamokslaudami“, – įsitikinusi Guoda Kavaliauskaitė, ji kartu su lygiaplauke retrivere Mona ir jos vedle Rasa Kardaite-Vėlyviene balandžio 12 dieną vedė užsiėmimą vaikams.

Užsiėmimas vyko Riešės gimnazijos Bukiškių pradinio ugdymo skyriuje, įsikūrusiame Mokyklos gatvėje Bukiškyje.

Į Vilniaus rajono Riešės gimnaziją Mokymo centro darbuotojai su specialiai paruoštais ir egzaminus išlaikiusiais šunimis vyksta jau ne pirmą kartą. Ir šį balandį jau lankėsi šios gimnazijos Bendorėlių priešmokyklinio ugdymo padalinyje.

Bukiškyje užsiėmimas „Saugi draugystė su šunimi“ vyko erdviame mokyklos kieme. 

Pasak G.Kavaliauskaitės, visi vaikai buvo labai aktyvūs, nors šįkart jų buvo daugoka, apie 30. Tačiau, iš anksto supažindinus vaikus, kaip viskas vyks, užsiėmimas praėjo labai sklandžiai.

„Pradėjom nuo „Jurgelio meistrelio“, pirmoji šio lietuvių liaudies žaidimo užduotis buvo pasisveikinimas. „O jūs vaikai taip darykit..." – šuo sveikinosi su savo šeimininke, o vaikai vieni su kitais. Atrodo, tokia paprasta, nieko nereiškianti užduotis, bet taip atrodo mums, suaugusiems. O kai vaikus tokių „stebuklingų“ dalykų moko šuo, tai reiškia kur kas daugiau, nei paprastą rankos paspaudimą“,– sakė G.Kavaliauskaitė.

Įdiegti vaikams saugaus elgesio su naminiais gyvūnais augintiniais taisykles geriausiai pavyksta per žaidimus, linksmas užduotis.

Tuomet išgaruoja vaikų baimės, nepasitikėjimas.

Šuo tampa puikiausiu „mokytoju“ – tai pripažino ir užsiėmime dalyvavusios pedagogės.

„Išeiti į rato vidurį ir pasakyti Monai, ką reikės daryti, jiems taip pat buvo labai svarbi užduotis. Žaidimą baigėme linksmai šokinėdami kartu su Mona. Paskui parodėm, kaip Mona moka įveikti slalomą. Mona nuvertė vieną kūgelį, o vaikai – nei vieno! Vienas paskui kitą bėgo tvarkingai. Jiems buvo taip svarbu gerai pasirodyti. Ir pasirodyti ne bet kam, o... šuniui“,– pasakojo užsiėmimo vedėja.

G.Kavaliauskaitės nuotr.